Ärianalüütika kaasaegses ettevõttes

Ärianalüütika kaasaegses ettevõttes

Tänapäeval on andmete roll ettevõttes elulise tähtsusega ning me tekitame neid rohkem kui eales varem. Paraku ei too suurtes hulkades andmete ladustamine ettevõttele märkimisväärset kasu, kui ei ole olemas kompetentsi selle mõistmiseks ning töötlemiseks. Äriintelligents on valdkond, mis tegelebki selle väljakutsega.

Alates 2016. aastast on loodud rohkem kui 90% inimkonna andmetest ning andmeid tekitatakse iga aastaga järjest rohkem juurde. Prognoositakse, et käimasoleva aasta jooksul luuakse 59 zettabaidi (5.9 *1016 megabaiti) mahus andmeid, mis on 44%-line kasv aastast 2019, mil loodi ligikaudu 41 zettabaiti. See on endaga kaasa toonud nõudluse suurenemise andmelugemise valdkonnas. Erinevad institutsioonid ning ettevõtted vajavad ühe enam kvalifitseeritud spetsialiste, kes suudaksid töödelda, analüüsida ning visualiseerida keerulistest andmerägastikest koosnevat väärtuslikku informatsiooni, mille abil on võimalik langetada informeeritud äriotsuseid. Tekkivaid andmeid peab väärindama spetsialiseeritud tarkvara kaudu. Üheks selliseks programmiks on Power BI, millest me ka lähemalt räägime.

Power BI on ärianalüütika lahendus, mis on loodud 2011. aastal Microsofti poolt. Selle eesmärk on pakkuda interaktiivseid visualisatsioone ning äriintelligentsi võimalusi koos liidestega, mis on piisavalt lihtsad, et ka lõpptarbija on võimeline ise koostama enda raporteid. CH Konsultatsioonid OÜ finantsanalüütikud on võimelised looma tarkasid juhtimisotsuseid toetavaid aruandeid, analüüse ning töölaudasid, võttes arvesse kliendi soove ning iseärasusi. Valminud lahendused kujundatakse täpsete vajaduste järgi ning tehakse kliendile lihtsasti mõistetavaks ja hallatavaks.

Power BI on võimeline paljuks enamaks, kui andmete visualiseerimine ning raportite koostamine. Probleemi korral naturaalkeeles küsimuste küsimisest kuni kasutatavate teenuste analüüsimiseni - järgmisena kirjeldame, mida on võimalik Power BI-ga ettevõttes korda saata ning mis on selle eelised teiste sarnaste programmide ees:

1. Integreeritus teiste rakendustega
Power BI üks põhitugevustest on võime haarata andmeid pea igast rakendusest või andmeallikast. Tänu sellele on võimalik Power BI-d rakendada erinevatel aladel tegutsevates ettevõtetes kiirelt ja efektiivselt.

2. Rikkalikud personaliseeritud aruanded
Üheks tähtsaimaks Power BI omaduseks on võime luua täpselt ettevõtte soovidele ning iseärasustele vastavaid raporteid ning analüüse, mis võimaldavad klientidel saada ülevaadet nende ettevõtete kõige tähtsamatest näitajatest. Samuti saab paigaldada töölauad ettevõtte enda keskkonda kiireks ja mugavaks ligipääsuks.

3. Raportite turvaline avaldamine
Microsoft rakendab Power BI juures enda turvatehnoloogiad, muutes internetiga andmeühendused mõlemalt poolt krüpteerituks. See tähendab, et konstantse andmeühenduse puhul, kus andmed pidevalt liiguvad, ei ole võimalik kõrvalistel isikutel nendele ligi pääseda või neid näha/muuta.

4. Võimalus minna üle pilveteenusele
Hallates ning töödeldes eriti suuri andmestikke võivad kohalikku süsteemi kasutades tekkida mälu- ning kiirusepiirangud. Viies teenuse pilve on võimalik kasutada piiramatut jõudlust ning kiirust, garanteerides, et informatsioon on kiiresti kättesaadav.

5. Puudub vajadus spetsialiseeritud tehnilise toe järele
Programmi on sisse ehitatud lihtsad ja informatiivsed soovitused ning juhised veateadete tekkimisel. Vea ilmumisel kuvatakse automaatselt selle tekkimise põhjus, lahendus ning viide Microsofti enda kataloogile, kus asub tüüpvigade lahenduse skeem.

6. Tasakaal lihtsuse ja jõudluse vahel
Mälusisene analüüsitehnoloogia ning skripteerimiskeel DAX on mõlemad suurepärased näited, tõestamaks, et ka lõppkasutaja on võimeline ise koostama lihtsamaid raporteid. Vajadusel on võimalik luua ka detailsemaid ja keerulisemaid analüüse, kasutades Power BI oma skripteerimiskeeli DAX ja M Query.

Nõudlus reaalaja-töölaudadele on suurenemas. Kiiresti muutuvas ärikeskkonnas soovivad ettevõtjad üha enam omada võimalust luua endale hetkega ülevaade tähtsamatest mõõdikutest, mis neile korda lähevad. Selle tulemusel on äriintelligents liikunud staatilistest aruannetest, mis annavad teada mis on juhtunud, interaktiivsetele töölaudadele, mis võimaldavad süveneda ka detailidesse. Sellised töölauad aitavad ka mõista, miks midagi on juhtunud. Sõltumata andmete mahust või tüübist, töölaudade detailsus- ja keerukusastmest, võib nimetada Power BI-d suurepäraseks tööriistaks nii suurtele kui ka väikestele ettevõtetele, mis aitab firmat järgmisele tasemele viia.

Kommentaarid: 4

lKSdbvuaAnmVGcx (hEFQJlGPodRin, 18. oktoober 2020)
vLSldFiQcWbPJVn (dlvVCkgUK, 18. oktoober 2020)
tfTKRHueU (gLwiQCEFDh, 26. juuli 2020)
BiCORIWY (LXotzTwxiEJ, 26. juuli 2020)

Lisa kommentaar

Email again:

Roland Pajuleht

CHK finantsanalüütik

Rubriigid

Kõik postitused