Korteri­ühistutele

CHK hoiab korteriühistu raamatupidamisel silma peal, et saaksid keskenduda majaelanike elu mugavamaks muutmisele.

Korteriühistute raamatupidamisarvestus nõuab spetsiifilisi teadmisi ning praktilisi kogemusi. CHK pakub korteriühistutele traditsioonilist raamatupidamisarvestust ning kaasaegset majandustarkvara.

Korteriühistu on eraõiguslik juriidiline isik, mille liikmeteks on korteriomanikud. Raamatupidamine peab olema korraldatud kõikides korteriühistutes. CHK spetsialistid tulevad siinkohal appi.

Üldjuhul peetakse raamatupidamisarvestust tekkepõhiselt, kuid väikesed kuni kümne korteriga korteriühistud võivad soovi korral pidada kassapõhist arvestust (v.a kui korteriühistut juhib ja esindab juhatuse asemel juriidiline isik).

Korteriühistu raamatupidamise korraldamisel tuleb arvestada spetsiifiliste valdkondadega, nagu kommunaalteenuste vahendamine, kulude jagamine korteriomanike vahel ning remondifondi kajastamine.

Majandusaasta lõppedes aitab CHK koostada ka majandusaasta aruannet. Kuni kümne korteriga korteriühistutel majandusaasta aruande koostamise kohustust aga ei ole, kui korteriühistut juhib juhatus.

CHK pakub raamatupidamisarvestust korteriühistutele mõeldud veebipõhises rakenduses Korto, mis võimaldab ligipääsu lisaks raamatupidajale ka korteriühistu juhatusele ning liikmetele.

Võta ühendust ja leiame Sulle parima lahenduse!

meie klientide tagasiside