CHK kogemused liitumisel ehitustööliste ametiühinguga Byggnads

CHK kogemused liitumisel ehitustööliste ametiühinguga Byggnads

Byggnads on Rootsi ehitustööliste ametiühing, kuhu kuulub üle 100 000 liikme. Ametiühinguna töötavad nad parema palga ja turvalisema töökeskkonna nimel. Nad peavad tööandjatega läbirääkimisi kollektiivlepingute ja korra üle ning jagavad oma liikmetele nõu ja tuge. Liikmetel on lai valik koolitusi ja teavet, sealhulgas koosolekuid, õppekäike ja kursusi.

Eesmärkide saavutamiseks tegeletakse ka tööturupoliitika, eluasemepoliitika, äripoliitika ja heaoluküsimustega. Byggnads püüdleb mitmekesisuse, võrdsuse ja õigluse poole.


CH Konsultatsioonid OÜ-l oli hea võimalus kliendiprojekti raames saada kogemus ehitustööliste ametiühinguga liitumisest. Tänases blogipostituses anname ülevaate, kuidas liitumist planeerida ja millega peab ettevõtja arvestama.

Kuidas liitumist planeerida?

Kõige olulisem on esmalt välja selgitada ettevõtte jaoks olulised liitumistingimused.

Byggnadsi erinevad tingimused liitumiseks on välja toodud nende kodulehel (https://www.byggnads.se/) ja neid jälgivad nad väga täpselt. Dokumentide kehtivusaega jälgides tuleb planeerida ka nende taotlemine.

CHK on meeleldi valmis ettevõtjaid aitama vajamineva dokumentatsiooni kogumisel ja Byggnadsile esitamisel. Rootsi keeles suhtlemine info/dokumentatsiooni kogumine annab üldiselt ajalise eelise. Sealjuures jääb ettevõttele endale rohkem aega pühenduda oma äri põhitegevusele.

Millega peab siis arvestama?

Kõige suurem kulu on liitumisprotsessis aeg. Erinevate vajaminevate dokumentide (registri väljavõtted, lepingud, tõendid, kindlustus) taotlemine on ajamahukas. Sealjuures on väga oluline, dokumentide väljavõtete kuupäev, Byggnads jälgib neid kuupäevi ja osade dokumentide kehtivusaeg võib olla kõigest 3o päeva.

Byggnads on väga kindlameelne ja soovib välismaiste ettevõttete puhul kõikide dokumentide tõlkimist rootsi keelde vandetõlgi poolt, inglise keelseid dokumente ei võeta arvesse.

CHK’l on hea koostööpartner, kes abistab vandetõlkega kiirelt ja professionaalselt.

Olulisemaid aspekte on neile saata kõik vajaminev dokumentatsioon üheskoos. 

Lepingu allkirjastamine toimub Rootsis  ja rootsi keeles.

Lepingut saab allkirjastada ainult ettevõtte juhatus, volitatud isikutega lepinguid ei sõlmita. 

Lepingu allkirjastamiseni viib motiveeritud sihikindel tegutsemine – liitumine peab olema kindel eesmärk. Liitumist alustades on soovitav ka teekond lõpuni käia. Seda lihtsustab hea planeerimine ja eeltöö.

CHK-l on hea meel olla abiks ja lihtsustada ettevõtete liitumisprotsessi olles toeks dokumentatsiooni vormistamisel ja suhtlemisel ametkondadega rootsi keeles. 

Võta julgesti ühendust Rootsi projektijuhi Elis Paljustega (tel +372 5377 8822 või e-mail elis.pajuste@chk.ee)


Kommentaarid: 8

CVrqmGibzDWlxHyg (qUgwAXRJcBlh, 7. märts 2022)
NvwmYQkG (pzZrOneXh, 7. märts 2022)
QtTjdJIS (ELXFVqpNtCm, 8. veebruar 2022)
QwLRqDiSecjE (bCHhzwcjGFMB, 8. veebruar 2022)
hkAoVBeKjnw (cKVxTvaGrXRMEtg, 31. jaanuar 2022)
GauTzQZWwoPxKMdX (yNbwrvRKsdo, 31. jaanuar 2022)
HfoTtrzk (HbIRaDxlShkiKMjC, 14. jaanuar 2022)
YOdmqFRWiUZrN (GESOXDZjwghzdo, 14. jaanuar 2022)

Lisa kommentaar

Email again:

Elis Pajuste

Rootsi projektijuht

Rubriigid

Kõik postitused