Finantsaasta kokkuvõtted Rootsis

Viimased kaks pingelist nädalat majandusaasta aruannete esitamiseks - Eestis oleme harjunud, et majandusaasta lõppedes tuleb koostada ja esitada majandusaasta aruanne. Rootsis on kohustus esitada ettevõtte tuludeklaratsioon või koondaruanne kord aastas majandusaasta lõppemise järgselt 7 kuu jooksul.

Rootsi Maksuamet (Skatteverket) hakkas juba aasta algul saatma teavitusi, et Rootsis registreeritud ettevõtetel on kohustus neile esitada eelneva majandusaasta kohta koondaruanne või ettevõtte tuludeklaratsioon. Paljud ettevõtted on sellega juba varasemalt kokku puutunud ja tänaseks oma kohustuslikud aruanded ära esitanud.

Koondteabe edastamise kohustus on välismaistel ettevõtetel, kes:

  • omavad f-skatt registreeringut
  • on registreeritud tööandjaks ja teevad töötasudelt maksukinnipidamisi
  • on kohustatud pidama personaliregistrit ehitusobjektil

Millist infot Rootsi maksuamet ootab?

  • milliseid töid Rootsis teostati
  • tööde teostamise periood Rootsis
  • teised tegurid, mis võiksid mõjutada maksukohustuse tekkimist

Neile, kes pole veel selle aruandlusega kokku puutunud tuletame meelde, et tähtaeg on kohe saabumas ja enam ei tasu viivitada. Trahvimäärad on piisavalt suured  (alates 6250 SEK) ja korduvad.

Positiivse uudisena on Skatteverket otsustanud nüüd ka paberkandjal esitamisel lubada aruanded esitada samaaegselt digilahenduste kasutajatega. Varasemalt pidid paberkandjal deklaratsioonid jõudma Rootsi maksuametisse 1 kuu varem, siis tänaseks on muudetud esitamise tähtaeg kõigile ühtseks.

Toome välja tähtajad vastavalt majandusaasta lõppemisele:

Hea ettevõtja, kui sulle valmistab peavalu rootsikeelse deklaratsiooni või koondaruande esitamine, siis võta julgesti ühendust ja esitame aruanded veel enne tähtaega!